Výlet do obce Klin a plavba loďou po Oravskej priehrade

Náš výlet

Dňa 7.6.2022 sme sa zobudili do príjemného a teplého rána. Slniečko vychádzalo a vystrkovalo lúče, ktoré pošteklili našich seniorov na tváre. Dalo im na známosť, že je čas zobudiť sa aj keď je ešte veľmi zavčasu. Pýtate sa prečo? Nastal veľký deň ,,D“, na ktorý sme sa všetci veľmi tešili. Výlet na pútnické miesto Klin k soche Ježiša Krista a na loď Orava. Klienti vstali skôr, aby sa stihli naraňajkovať, veď predsa len o ôsmej ráno sa malo vyraziť. Atmosféra v zariadení bola úžasná. Po raňajkách sa klienti zišli na prízemí s úsmevom na tvári a zasnenou predstavou o krásne strávenom dni. A veruže mali pravdu. Deň sa vyvíjal na jednotku. Ťažko vymodlené počasie sa vydarilo. Šikovné kuchárky pripravili klientom a zamestnancom bohatú desiatu, tekutiny a mohlo sa vyraziť na cestu. Počas cesty vládla v autobuse príjemná a veselá nálada. Cez prestávky sa v autobuse podávala káva alebo čaj.

Klienti boli milo prekvapení z pútnického miesta Klin a socha Ježiša Krista ich priam uchvátila. Privítal ich úžasný výhľad, krásne okolie a malebná oravská príroda. Po modlitbách a fotení sa klienti s asistenciou zamestnancov rozpŕchli na všetky strany a kochali sa nádherným miestom. V neďalekom altánku načerpali silu tekutinami a malým občerstvením, ktoré im pripravili študenti stredných škôl, ktorých sme na tomto svätom mieste stretli náhodne. A veruže stretnúť takýchto prajných ľudí je dnes rarita.

Neskôr sme sa spoločne presunuli do hotela Prístav, kde si klienti pochutnali na výdatnom obede a skvelom sladkom dezerte. Ako prekvapenie sme pre klientov objednali miestneho harmonikára, ktorý veru postavil našich klientov na nohy. Spoločne spievali a tancovali a zabávali sa na plné obrátky.

Po spoločnej zábave nás už čakala na priehrade pristavená loď Orava, ktorá bola objednaná výhradne pre našich klientov. Plavba, aj samotný Slanický ostrov boli fascinujúcim zážitkom. Klienti boli nadšení.

Na ich tvárach bolo vidno únavu, ale bola to únava s dávkou spokojnosti a zážitkov. Myslíme si, že naši seniori budú dlho čerpať energiu z tohto krásneho dňa.

Tešíme sa na ďalšie zážitky, ktorých veríme, bude neúrekom.