Účasť na Športových hrách v Terchovej, Vŕšky – Rezort Drevenice

V dňoch 21. – 22. mája 2014 sa v Terchovej konal už 10. ročník Športových hier, ktorých organizátorom bolo zariadenie Straník – DSS a ŠZ. Do krásneho prostredia v Terchovej, Vŕšky – Rezort Drevenice si prišli zasúťažiť klienti domovov sociálnych služieb spolu so seniormi zo zariadení pre seniorov a domovov sociálnych služieb zo Žilinského kraja. Tejto vydarenej akcie sa zúčastnilo desať našich klientov, z toho bolo vytvorené súťažiace družstvo zo šiestich klientov a štyria klienti si urobili výlet do Terchovej iba na jeden deň, ale vedeli si ho naplno užiť, keďže aj počasie nám veľmi prialo.   
Naši klienti súťažili v troch súťažných disciplínach : beh na 50 m, beh na 25 m s molitanovým predmetom na hlave a hod tenisovou loptičkou. Samozrejme v rámci svojich možností, schopností a podľa zdravotného stavu.  Do športových disciplín sa zapojili s veľkým zápalom pre šport, ukázali, že aj napriek svojmu vysokému veku sa vedia tešiť z pohybu. Veď najstarší a ešte stále vitálny senior bol z nášho zariadenia, 88 ročný p. Štefan Kramár.  Zaujímavou, ale aj poučnou vsuvkou bola aj prednáška Krajského riaditeľstva PZ v Žiline na tému „Rady polície pre bezpečnosť seniorov“.
Najúspešnejší boli klienti Domova sociálnych služieb a špecializovaného zariadenia na Straníku a získali tak putovný pohár Ľubomíra Sečkára.
My sme si medaile domov síce neodniesli, ale veľmi sa naši seniori potešili cenám útechy. Všetci prišli domov s úsmevom na tvári, mali veľa nových zážitkov a tešia sa na ďalšie stretnutie.  

Ďakujeme zariadeniu Stranik – DSS a ŠZ za pozvanie a za to, že sme mohli príjemne, zmysluplne, športovo a zdravo stráviť dva dni.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA