„ČLOVEČE, NEHNEVAJ SA!“

 V rámci záujmovej činnosti a pracovnej terapie sa naši klienti venujú ručným prácam – maľovanie, kreslenie, vytváranie dekorácií, či prácam na úprave areálu zariadenia. K dispozícii majú aj rôzne spoločenské hry či lúštenie krížoviek.  

„Človeče, nehnevaj sa!“ to je snáď spoločenská hra, ktorú ovláda asi každý – od detí až po seniorov. Medzi našimi klientmi je táto hra veľmi obľúbená. Dňa 15. januára 2014 si zahrali túto hru štyria naši klienti, ktorí sa z hry veľmi tešili, zabávali sa, smiali sa. Hra bola veľmi napínavá, šestky na kockách padali zriedkavo a keď sa náhodou stretli panáčiky na jednom políčku, neľútostne sa vrátil hráč na začiatok hry. Nikto sa však nehneval, veď sme hrali „Človeče, nehnevaj sa!“. Ku skupinke klientov, ktorí hrali hru sa pridala aj jedna klientka, ktorá rada maľuje.

Úlohou sociálnej práce v našom zariadení je umožnenie prijímateľom sociálnej služby zapojiť sa do množstva aktivít, podľa ich záujmov, možností a schopností, poskytnúť im priestor na sebarealizáciu, zvýšenie samostatnosti a rozvoj osobnosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA