Ukončenie leta 2020

Vek je len číslo…byť fit aj po päťdesiatke…

Čo nám prinieslo leto 2020? Boli to dni plné slnka, smiechu a zábavy? Čiastočne áno. Snažili sme sa dni našim seniorom spríjemniť. Pohladenie, milé slovo, hudba boli ako balzam na dušu. Aj napriek situácii aká panuje na Slovensku, boli naši seniori obklopení ľuďmi, ktorí majú srdce na správnom mieste. Vážime si ľudí aj vo vyššom veku, je samozrejmosťou ochrániť ich krehké zdravie. Preto letný čas naši seniori trávili väčšinou vonku, na slniečku. Veľa sa prechádzali, bicyklovali, komunikovali, maľovali, počúvali hudbu, pracovali s bylinkami, vyrábali milé obrázky atď.

Letnú sezónu sme ukončili opäť pohybom a športom. Zamestnanci a obyvatelia sa pred športovými hrami vydezinfikovali, čo je v našom zariadení samozrejmosťou. Športovali v mnohých disciplínach ako kolky, hod na cieľ, streľba vodným tryskom, štipce. Mnohí prekonali bolesť, ale zapojili sa a bojovali. Obyvatelia tlieskali a smiali sa, boli spokojní a šťastní, a toto sa vyčísliť nedá.

Keďže nemôžeme do nášho zariadenia pozývať hostí, aby potešili našich seniorov nejakým vystúpením, program sme im urobili my- zamestnanci. Personál ukázal svoj športový talent a mušku. Zapojili sa do strieľania vodným tryskom, skákali vo vreci a nosili vajíčko na lyžičke cez prekážky a podobne. Obyvateľom nášho zariadenia sa to veľmi páčilo, povzbudzovali nás a tlieskali nám.

Po úctyhodných výkonoch si seniori pochutnali na kávičke, koláčiku a grilovaných špekáčikoch s oblohou. Samozrejmosťou bolo dodržiavanie pitného režimu. Osviežili sa chutnou citrónovou limonádou s medovkou a mätou.

Všetci v zariadení držíme spolu a dúfame, že dni a mesiace, ktoré máme pred sebou zvládneme v zdraví.